Agentura

9. srpna 2008 v 23:57 | Lus / Honza |  PŘÍPRAVY NA CESTU
Po dlouhodobém váhání a brouzdání na netu, do jaké cizojazyčné země se to vlastně vydáme, jsme vybrali Nový Zéland
Ani já ani Honza si už skutečně nepamatujeme, jak jsme k tomuto rozhodnutí dospěli :-)
Vzhledem k tomu, že jsme ani jeden neznali dříve nikoho, kdo by o Zélandu mluvil nebo tam snad dokonce byl, rozhodli jsme se tedy pro spolupráci s agenturou.
Při brouzdání po netu a hledání a po různém ověřování, která agentura vypadá nejspolehlivěji, jsme si zvolili CC USA . Ovšem existují samozřejmě i jiné agentury jako např.: ATEP , AJOB, něco se dozvíte také na London institutu, Alfa Agency, stopro natrefíte na STUDYLINE, pochopitelně též na STUDENT AGENCY, můžu doporučit skvělé informace a spolupráci s Ing. Oldřichem Thérem. Známá agentura je MrAPPLE.
Postupně natrefíte na spoustu agentur, ale (jako u všeho) to chce projít si peripetiemi ověřování a hledání referencí, pokud již samozřejmě nějaké dobré nemáte od svých známých
Dosavadní zkušenosti s CC USA:
Pokud můžeme zhodnotit dosavadní zkušenosti, tak jsme po nějaké době, kdy jsme měli zařízeny víza a letenky, váhali, zda bylo opravdu nezbytné vůbec nějakou agenturu oslovovat. Jde o to, že agentura CC USA má zkušenosti s různými campy v USA, ale program na Nový Zéland pro zájemce z ČR uskutečňují letos (2008) poprvé. Informace od paní Daniely Kamby byly v pořádku. Opravdu se vyzná na stránkách Imigračního úřadu NZ. Schůzku jsme si s paní Kamba sjednali v pražské pobočce. Podala nám základní informace jako podmínky pobytu při programu Working Holiday ( Stránky imigračního NZ )- tzn. jaké podmínky musíme splňovat pro získání Working Holiday víz. Možnost dostat víza na cestovaní a legální práci nám připadala ideální. Po krátkém ústním prověření jazykových znalostí (byla to moje katastrofa ) nám Daniela řekla, že do programu jejich agentury nás přijímá (ale doporučila sehnat si doučování a mluvit, mluvit, mluvit!! ). Dohodli jsme, jak a kam zaplatit finanční prostředky agentuře a začal maroton vyřizování.
Poplatky a skutečnosti s agenturou CC USA:
€ 150 - do tří dnů od příjmutí do programu, € 365 - do 60 dnů od příjmutí do programu = dohromady 515 € , což pro nás znamenalo přibližné 12.500,- CZK pro každého (Aktuální kurz ČNB) Sleva € 10, pokud zaplatíte celý poplatek při podání přihlášky
Cena zahrnuje
 • asistence se žádostí o vízum
/skutečnost: agentka nám vytiskla papíry, které je potřebné vyplnit při žádosti o Working Holiday Scheme. Podala nám překlad, abychom měli jistotu, co vyplňujeme. Nadšená z možnosti podat žádost on-line nás nasměřovala na Imigrační NZ. Vše OK. Jediná chybka byla, že nám agentka řekla, ať po on-line žádosti pošleme pasy do Londýna - blíž ambasáda pro ČR totiž není. POZOR - NE! On-line je on-line - žádná další (neskrytá) byrogracie. Takže pasy nikam neposílejte. Při schválení víz dostanete od Imigračního Vízum k vlastnímu výtisku, které si jen založíte do pasu a oni si to na letišti později ověří. Každopádně jakékoliv otázky nám paní Kamba zodpovězela po pečlivém prozkoumání. Za chybu se zaslání do Londýna se mi omluvila a byla nadšená, že opravdu nemusíme utrácet další prachy za PPL a podobné rychlokvašky do Londýna
 • CCUSA / WTC příručku a reference o práci a cestování od bývalých účastníků programu
/skutečnost: nějaké materiály jsme skutečně obdrželi. Doporučené odkazy na hledání práce a spolupráce s agenturou na Zélandu - IEP.
 • předodletová asistence a pomoc při hledání práce, cenově výhodné letenky do různých destinací na NZ s možností zastávky v jihovýchodní Asii
/skutečnost: agentura mluvila na společném setkání v Praze o hromadných odletech účastníků.. Agentka nám doporučila společnost Letuška - nejlevnější letenky. Ovšem Když jsme chtěli zamluvit let atd., tak nám bylo řečeno, že to už si musíme zařídit sami. Ptali jsme se tedy na data hromadných odletů (čím více lidí tím lépe), ale bylo nám později sděleno, že nic podobného agentura nezařizuje. Nakonec jsme si pořídili letenky od pana Ing. Oldřicha Théra. Více viz. článek Letenky.
 • cestu z letiště
/skutečnost: poštou jsme obdrželi voucher na cestu z letiště mapa letiště v Auckland
 • 3 noci v hostelu se snídaní v Aucklandu
/skutečnost: poštou jsme obdrželi voucher na accomodation in Aucland: ACB
 • telefonní karta, simkarta v době příletu
/skutečnost: doplním :-)
 • podpora od WTC a CCUSA během pobytu na NZ
/skutečnost: doplním :-)
 • roční YHA/HIC (hostel) členská karta a slevovou knížku
/skutečnost: doplním :-)
 • informační setkání v Aucklandu
/skutečnost: Víme, že agentura IEP má svoje úřední hodiny každé pondělí / středu a pátek vždy od 9 do 17h. Nemusíme se přihlašovat na setkání. Od Daniely Kamby znají naše datum příletu a budou nás očekávat Od agentury máme obdržet informace jako jak si zařídit důležité IRD číslo a bankovní účet a telefonní kartu atd. Své zkušenosti doplním :-)
 • Arrival balíček
/skutečnost: doplním :-)
 • Travel Lounge členství
/skutečnost: doplním :-)
 • Přeposílání pošty a možnost úschovy zavazadel ( 1 měsíc zdarma, každý další za 20 NZ$)
/skutečnost: doplním :-)
 • asistence s hledáním práce, s ubytováním, se založením bankovního účtu a se žádostí o navrácení daní
/skutečnost: doplním :-)
POZOR - Cena nezahrnuje:
 • pojištění (lze se pojistit u pojišťovny SITE za € 55/měsíc)
 • vízum (cca € 70)
 • letenku
 • dopravu po NZ
Rozhodli jsme se zažádat o víza on-line. - Více viz. článek Working Holidy Scheme
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama