Working Holiday Scheme

15. srpna 2008 v 12:59 | Lus / Honza |  PŘÍPRAVY NA CESTU
Working Holidy Scheme jsou víza na Nový Zéland, která umožňují zájemci cestovat i pracovat, tudíž jsou nazývány Programem pracovní dovolené.
Veškeré informace o vízech a pobytu na Novém Zélandě získáte ze stránek Imigračního úřadu Nového Zélandu. Na těchto webovkách jsou veškeré novinky, informace a různá upozornění, vše je pro zájemce přehledně zpracováno.
Základní podmínky pro zájemce o Czech Working Holidy Scheme
státní občanství ČR a trvalý pobyt na jeho území
• uspokojivé vysvětlení vízovému úředníkovi, že prvotním zájmem je strávit dovolenou na Novém Zélandě s tím, že zaměstnání bude spíše vedlejším než hlavním účelem pobytu

věk ke dni podání žádosti mezi 18 a 30 lety včetně

• osoba cestující na Nový Zéland nebude doprovázena dětmi (v on-line žádosti o vízum je též otázka, zda jste gravidní ........... Honzo JSI???????? )

• platný cestovní pas České republiky - platnost musí být delší min. o 3 měsíce, než plánujete na NZ zůstat

• dostatečné prostředky k úhradě životních nákladů po dobu pobytu na Novém Zélandu (4200 NZD... což je cca 56-60.000,- CZK dle kurzu (kurzovní lístek). Svoje prostředky prokážete co nejaktuálnějším výpisem z účtu. Naše agentka "Danuš"

zpáteční letenka nebo dostatečné prostředky k jejímu zakoupení (cca 35 -40.000,- CZK/osoba.. ale jde i sehnat i mnohem levnější.. ale i dražší viz. článek letenky)

• zaplacení předepsaného poplatku za žádost o pracovní vízum (když žádáte on-line, platíte on-line při zasílání žádosti o vízum na stránkách Imigračního)

• žadatelé si musí sjednat na dobu pobytu zdravotní pojištění včetně případu hospitalizace

• splnění veškerých zdravotních požadavků pro vstup na území Nového Zélandu (je prověřováno již při on-line žádosti)
Novozélandská strana vydá občanům České republiky každoročně maximálně 1000 víz. Vždy od 1.března.
Pracovní povolení bude osobě, která na základě tohoto Programu získá vízum, uděleno při jejím příjezdu na Nový Zéland a bude platné po dobu nejvýše jednoho roku od data vstupu na území Nového Zélandu.
Tzn., že pokud získáte Working Holidy Scheme, nezískáváte automaticky pracovní povolení. To získáte až při příletu, kdy jako první zastávka na letišti je schůzka s imigračním. Na základě takového rozhovoru, kdy prokážete dostatečné množství peněz na účtě, zpáteční letenky a adresu prvních nocí pobytu, budete tvrdit, že jste přijeli cestovat a opravdu až tam někde vzádu až nebudou prachy, budete cestovat , máte zaplacené zahr. pojištění na dobu pobytu... nepřevážíte drogy a domácí mazlíčky a jiné imigračním úřadem zakázané věci... měli byste obdržet pracovní povolení, které je skutečně platné max. rok.. s délkou prac. povolení se pak natahuje také samozřejmě pobytové vízum
Každý, kdo obdrží Working Holiday Scheme a pracovní povolení, je povinen dodržovat právní předpisy Nového Zélandu a podmínky Programu. Účastníci Programu nemají povoleno být během svého pobytu trvale zaměstnáni a nesmí během svého pobytu pracovat pro téhož zaměstnavatele déle než tři měsíce.
Během svého pobytu na Novém Zélandu se mohou zapsat do jednoho nejvýše tříměsíčníhovzdělávacího či studijního kurzu.
Platnost víza vydaného v rámci Programu není možné prodloužit a vízum není možné vydat opakovaně téže osobě. Takže jen jednou za život , děti
A propós.. všechny tyto informace obdržíte také na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lus Lus | 28. srpna 2009 v 23:34 | Reagovat

my dostali pracovní povolení po příletu tak snadno, že ani pomalu nevíme od koho :-)

Pozn. : je to jenom razítko v pase, kde je vypsáno, do kdy platí prac. povolení :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama