Lus – narozeniny a KOUPĚ AUTA a Papamoa Beach

13. října 2008 v 10:04 | Lus |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Sobota 20.9.2008

Ježkovy vočadla mně je 26!!
Co podniknout? Mám narozeniny!! Ráno mě přivítal Honza s úsměvem na rtech a gratulací všeho nejlepšího k narozeninám… hmmm příjemné ráno, tohle by mi všichni mohli každý den přát :-)


Včera jsme se dohodli v Shedu s Florianem, že zajedeme s ním a Maxem do Papamoa, protože Max také hledá nějaké to vozidlo, ve kterém by si mohl vozit zadnici po Novém Zélandu… Tak jo! Jdem na to.

Dala jsem si sprchu, rychle jsme posnídali, nasedli jsme Florianovi do ubytné části dodávky, takže jsme si hezky sedli na matrace, bez pásů.. což bylo v podstatě znát jen u jedné zatáčky, která vedla do Papamoa a Florian jí málem minul.. Uf, prudký obrat to byl

Po chvilce jsme našli parkoviště. Ale ne ledajaké parkoviště. Byl to neoficiální bazar všech možných i nemožných aut. Potkali jsme tam nějakého znuděného důchodce, který nám do toho furt kecal, kdyby tomu aspoň rozumněl, aby nám poradil, ale to ne.

Strašně moc se mi líbil sportovní combi Nissan, ale byl dosti otlučenej, tak jsem naději na tak krásné auto vzdala. Stál 1.600 NZD, což je nějakých 19.500 Kč… Jenže bouraček měl evidentně vícero, do toho raději nepůjdem.

Kluci se rozjeli za jiným autíkem a my v Papamoa na parkovišti zůstali, abychom si obešli znovu auta. Honzu zaujala jedna Honda Civic.
Nakonec jsme zavolali majitelovi, ten byl do 15 minut u nás. Majitel byl v podstatě brácha holky, co s autem jezdila. Odstěhovala se do Austrálie, tak se zbavovali přebytečného auta.
Ukázal nám motor. Tedy to bylo tak, přátelé:
O půlnoci evropského času jsem vzbudila mýho bráchu, aby mi poradil, na co mám u auta všechno koukat. OK. 2 pneumatiky byly úplně nové. Technická (WOF) se tu dává max. na půl roku a tahle Honda Civic z 1996 jí měla čerstvou, takže WOF byla zařízená až do března 2009, super. Registrace vozidla na ježdění po silnicích vyprší 18.10.2008 - to bychom museli brzy kupovat, ale to nevadí.
Jinak pro informaci, auta tu vůbec nemají techničák. Brácha nám řekl, ať se mrknem do motoru.. Tak Honza veledůležitě s přísnou tváří řekl majitelovi - mlaďák, typ surfař, beachboy.. - že chce vidět motor. Majitel ukázal motor, Honza na něj celkem 2 vteřiny koukal a řekl, to je dobrý :-D Týpek byl trochu překvapenej, ale co chcete zjistit o motoru, kterej je celej pod plastem??

Automatická převodovka a jejej.. najeto 240.000 km… ty vado, to je docela mrtě! Ale vzhledem k porovnání s ostatními vozidly tady na parkovišti je to docela ještě málo :-)

Na Zélandu se hold pořádně jezdí…

Domluvili jsme si zkušební jízdu - trochu s obavami, protože na levé straně jsme ještě nejeli. Volba zkušebního řidiče padla nedemokraticky na Honzu, protože ten oproti mně v Čechách poslední dobou alespoň trochu řídil. Týpek nám vysvětlil jízdu s automatem a pak se trochu nesměle zeptal: a máte vůbec řidičák?? Museli jsme vypadat fakt vyjukaně. Ale no nic, žádný učený z nebe nespadl, že? Nebo jo?

Nejdřív jsme se rozjeli po parkovišti a pak na cestu, hu huuuu poprvé jedeme po levej straně a úspěšně!!! Honza objel takový větší blok, zkusil brzdy, pásy, stěrače, okýnka, prudkou zatáčku, zpátečku, sedačky a všechno, co člověka na první pokus napadne.

Super! Autíko se nám začíná líbit, jede docela pohodlně.

Nastal problém. Chtěli jsme si ověřit historii vozidla. Tady se volá na bezplatné číslo a za 25 NZD vám řeknou, kdo je majitel, jestli je vozidlo kradené, jaké má číslo motoru, jestli nejsou na auto vázány dluhy atd.
No jo, ale my jsme měli problémy zaplatit těch hloupých 25 NZD. Měli jsme na to, ale NZ kartu nám nevzali, protože je to karta obyčejná a naše nebyčejná Maestro a Visa má nějaký nastavený limit pro placení v zahraničí, který asi nemáme odblokovaný, nebo nevíme, co máme za problém.
Navrhli nám možnost, že nám těch 25 NZD odečtou z kreditu z telefonu. OK, nemám dostatek kreditu. Hledali jsme dlouho místo, kde si můžeme dobít. Týpek už byl z nás nervózní, už to trvalo dlouho, moc jsme se mu omlouvali. Manželka na něho celou dobu čekala v autě a taky nám něco říkal o synovci.

Auto ale bez prověření nekoupíme.

Týpek nás vzal na poštu, kde jsme si dobili kredit. Pro tuto možnost placení jsme měli zavolat na jiné číslo. Ovšem číslo neexistovalo. Tak strašně dlouho jsme se dohadovali se ženskou z registrační linky kvůli adrese a platbě a naší angličtině, že už jsme z toho byli nešťastní - to byla první fáze a po sléze nasraní - to byla druhá fáze. Nejhorší byla třetí fáze, když jsme byli nasraní a ještě k tomu nešťastní, jakože co teda teď.

Fakt to trvalo strašně dlouho a týpek s manželkou furt čekali. Celkem asi 2 hodiny.
Když jsme poprvé uviděli manželku se synovcem, udělalo se nám ještě smutnějc. Celou dobu totiž čekali s mentálně postiženým synovcem a ještě k tomu na vozíku. Muselo být strašně náročné ho uklidňovat tak dlouho v autě. Omluvila jsem se, že mě to strašně mrzí. Nechtěla jsem to ale vzdát, tak jsem začala vysvětlovat majitelově manželce, co je za problém. Dohodli jsme se, že nám zkusí pomoct a že nám půjčí pro prověření její kreditku.
Super, to klaplo. Její kreditka fungovala a problém byl taky jen v tom, že jsem neuměla říct anglicky zavináč.. chtěli vědět můj e-mail.. říkala jsem: ta značka, ten symbol, co je všude v mailových adresách, vypadá to jako psací "a"…!!
Ne, ženská nerozumněla, možná se nesnažila.

Ale majitelova manželka nám moc pomohla, vyslechla jsem si přes telefon, že auto není kradené, že nejsou na něm dluhy, jmén majitele sedělo atd.
SUPER!!

Kupujeme auto. Stálo 1500 NZD = 18.000 Kč!! Výborně :-)

Paní jsem dala navrh 30 NZD za prověření historie vozidla a registrace "dýško" za ochotu a omluvila jsem se za zdržování a nepříjemnosti.

Týpek nám dal klíček a dva předvyplněné papíry, se kterýma jsme si měli jen dojít na poštu a auto je naše. Wow, neskutečné, jak to tady jde snadno a rychle.

Manželé nás ještě pozvali k nim na večeři, kdykoliv prý můžeme přijít, číslo na ně máme… Bydlí v Te Puke, tak kde my, asi tak 10 - 15 minut od nás pěšky.

Na poště jsme odevzdali 2 vyplněné papíry a dostali jsme potvrzení, že auto je skutečně naše! Konkrétně napsané na: Jan Doležal ! Naše prví auto, wow!! Hurááááá… konečně z nás padá to vypjetí kvůli ověření vozidla.

Koupili jsme si Pizzu a snědli si jí v autě. Mňam. Ty vado, vždyť já mám narozky a koupili jsme si auto, no to je super!!


Strašně jsem zatoužila po tom, být o narozeninách na pláži. Můžeme si tam dojet svým autem!! Jeli jsme natankovat. Hondička - familiérně BIVOJ žere benzínek, spotřebu nám týpek nedokázal říct. Benzín tu stojí nějaký 22 Kč / litr. Nafta je ještě levnější. První benzín jsme koupili za 20 NZD. Půl nádrže.

Vydali jsme se kolem pobřeží. Líbila se nám jedna ulička směrem do prava, kde je moře. Tam končila obloukem pro otočení. Všude kolem byly vily s výhledem na moře.


Viděli jsme lidi, jak jdou po dřevěné uličce kamsi za obzor, slyšeli jsme šplouchat moře. Jeeee, tam se jdeme podívat. Lidi, co odtamtud chodí, vypadají strašně spokojeně, i psi :-)


Bivoje na chvíli necháme hřát se na sluníčku a vyrážíme.Vyšli jsme po chodníčku a čekali, co se nám ukáže.
Objevili jsme se na nádherné pláži, kde bylo pár lidí, sluníčko svítilo a po pravé straně nakonci dlouhatánské pláže se tyčil Mount Maunganui.Pláže od Mt. Maunganui vedla až na konec Papamoa Beach. Procházka podél tohoto pobřeží po nádherném písku je na několik hodin. To je nádhera!

Sundali jsme si hned boty, písek byl neskutečně vyhřátý, voda už tolik ne, ale bylo opravdu LUXUSNÍ počasí :-)


Honza mi chtěl ještě jednou připomenout, že mám narozeniny, takže během toho, co jsem zkoušela fotit, posbíral mušle a….
............Jééééééééééééééééééééééééééééééééé

TO JE POHODA
Ulovili jsme pár hezkých fotek, prošli se po pláži, pohrabali se v písku, vycachtali si nohy v Pacifiku a užívali dne…
Navečír jsme se vydali zpět do Te Puke, udělali si dobrou večeři a připravili jsme se na popíjení v Shedu.
Lucka a Kim (Austrálie)


Honza mi prozdradil, že jako dárek mi chce dát mikinu s motivem New Zealand, jenže ještě jsme na žádnou nenarazili. To je super nápad, na dárek si ráda počkám :-) a vyberu si něco parádního !!


Honza a Shane z Irska


Měla jsem strašně príma narozeniny!
Koupili jsme auto, svítilo sluníčko, byli jsme na pláži, popili jsme v Shedu a dobře jsme si odpočli!! …. :-)
Manažer Lingham a Casper (hairdesinger)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TomOzzy TomOzzy | E-mail | Web | 13. října 2008 v 10:50 | Reagovat

Linghama už známe!!!    :-D

Jinač moooc pěkný!

2 Ravenhorn Ravenhorn | Web | 13. října 2008 v 15:50 | Reagovat

Super to jste si teda pekelně užili. Přeji vám to oběma. :-)

3 máma máma | 13. října 2008 v 22:16 | Reagovat

Nádherné fotky - užívejte si to. Už se těším na další.

Byla jsem moc zvědavá na auto - myslím, že se vám to povedlo.

4 Lus Lus | 14. října 2008 v 1:48 | Reagovat

jeee, to jsem rada, ze se vam fotky libi.. snazili jsme se :-)

Ceka nas cestovani, takze se fotecky budou snad vice rodit..

:-)

5 Marketa Marketa | 15. října 2008 v 12:08 | Reagovat

Jeeee huraaaa fotky 8)

Musim vam taky pochvalit fotecky :) ... jsou uzasny!

6 Marketa Marketa | 15. října 2008 v 12:44 | Reagovat

A nemel se Bivoj jmenovat nekdo jiny?!?!

7 Ravenhorn Ravenhorn | E-mail | Web | 15. října 2008 v 13:05 | Reagovat

Mohu si udělat minibanner na Vaši stránku, kterou si dám na svoji stránku o Novém Zélandu a když pak budete chtít, tak můžete zase vy dát mi odkaz na moji. :-)

Je to   www.newzealand.webnode.cz

8 Martin Martin | 16. října 2008 v 0:40 | Reagovat

Ahoj "sestrenko" ;-),

musim uznat, ze fotky jsou skutecne luxusni. Uz se tesim na pokracovani pribehu z vasich cest. :o)

9 Lucka Lucka | 16. října 2008 v 3:44 | Reagovat

jeee, tak to mě strašně těší, že se vám fotečky líbí...

Marketko, BIVOJ stále přetrvává :-D ale to jméno nás tak "uchvátilo", že jsme ho dali autu :-) protože na miminko si asi ještě počkám... jak bych šplhala tady po horách s pupkem??? :-D

A Honzovi je "teprve" 30!!! :-D

Martine, jsem ráda, že ses na naše stránky přišel podívat....

Pozdravuj svou family :-)

10 Ravenhorn Ravenhorn | E-mail | Web | 16. října 2008 v 10:12 | Reagovat

Takže jsem si na moji stránku vložil minibanner s odkazem na váš blog.

Snad mi to příští rok výjde na Nový Zéland taky jako vám.

:-)

11 TomOzzy TomOzzy | E-mail | Web | 16. října 2008 v 16:18 | Reagovat

Paní Lucko a pane Honzo! Mohu si dát také jeden BANNEREK? :-D

12 Honza Honza | 17. října 2008 v 10:07 | Reagovat

Jen si banerujte bando.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama