VÝLET DO ROTORUA (Rotorua v překladu = malé jezero)

26. října 2008 v 3:49 | Lus |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Sobota 11.10.2008
V Rotorua jsme se měli sejít s Pavlem a Jíťou. Pro informaci jezero Rotorua je zaplavený sopečný kráter. v blízkosti se nacházeji neuhašené gejzíry, horká termální voda. Na něco takového jsme se chtěli jít podívat. Pavel a Jíťa pokračovali do Hawke´s Bay, takže jsme nemohli plánovat nic velkého, jen krátší setkání. My jsme si objeli jezero, abychom se napojili na stejnou cestu. Jeli jsme opět po úzké silnici, ale vyděli jsme neskutečně nádherný výhled na jezero Rotorua. Sešli jsme se společně u jedné benzínky a pokračovali do města Rotorua. Zajeli jsme k informacím a nakonec jsme se rozhodli, že se společně podíváme jen někam do parku, aby měli šanci do tmy dorazit na jejich další štaci.

Jo abyste věděli, tak Rotorua je jediné město na Zélandě, které poznáte i se zavřenýma očima. Tady je takovej smrad! Smrdí tu všude síra. Jsou tu veřejné bahenní bazény v Kuirau Parku - kam jsme se rozhodli se podívat. Vývěsní tabule nás všude možně varovali, kam nemáme vstupovat a to právě kvůli klokotajícím gejzírkům, kolem kterých to vypadalo jako krematorium. Nejvetší jezírko v parku bylo super, dost jsme se napařili a ohřáli :-)
Prošli jsme se, zkusili v té páře udělat pár fotek. Pak jsme se rozloučili, páč mě začalo být beztak blbě a Pavel s Jitkou museli už vyrazit. Rádi jsme s nimi pobyli :-) Snad se zase brzy setkáme.

v obchodě se suvenýry mi Honza koupil triko s motivem Nového Zélandu :-) dárek k narozeninám :-) protože mikiny tam jsou nic moc... Jééé, já mám radost, mám triko z Nového Zélandu!! :-) A taky jsme si pořídili přívesek na klíč od auta, když klíč upad někde na parkovišti, ani to necinklo, takže jsme ho potřebovali nějak zatížit. Přívěšek je super :-) Pak už jsme se vydali domů, do Hairy Berry, bylo sice krásně, ale mě bylo blbě. V práci totiž byla předtím strašná zima a vítr a já neměla bundu.
Takhle vypadají jezírka v Kuirau parku. Kouřící a bublající voda, obklopená šedými stromy.

Pavel a Jitka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama