Auckland - Sky Tower

11. listopadu 2008 v 10:18 | Lus a Honza |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Čtvrtek 6.11.2008

Ještě jsem vám zapomněla napsat, že cestou z Cathedral Cove jsme se chtěli stavit na Hot Water Beach, ale předpověď přílivů a odlivů nám časově doooost nepřála... kdo ví, snad se tam vrátíme cestou ze severu...

Před desátou jsme šli rychle zaplatit další noc. Všude jsou check out totiž v deset. Tak dobře se nám spalo a lepšího teď po Aucklandu stejně nic hledat nebudeme.

Když jsme se vyleželi, vyrazili jsme před polednem do centra města. Navštívili jsme konečně informace a zjišťovali, co vlastně ve městě chceme dělat. Ale stejně si půjdeme dle svého, v informacích nabízeli spoustu okružních jízd apod.


Zašli jsme di I.E.P. - agentura, kde jsme byli první dny po příletu. Tam nás poznali, dali nám poštu a my konečně máme oficiální kartičku s daňovým číslem a Honza má potvrzení, že je vlastníkem Bivoje - jak krásný pocit :-)
Dali jsem si v agentuře kafe - tam mi strašně chutná a je levné (do kiwi jsem hodila dolar pade), koukli jsme se na internet a vyrazili jsme konečně na Sky Tower.
Sky Tower jsem po příletu "nestihli" - šetřili jsme na jídlo a ne na vyhlídku tenkrát.

Vstupné je vzhledem k velké návštěvnosti poměrně vysoké - 25 dolarů. Přesvědčila jsem týpka, že jsme studenti - stačila mu na to jen BBH karta :-D
Když jsem mu BBH kartu podávala, zeptala jsem se, jestli chce i pas. Karta je totiž bez fotky. Na to mi řekl, "nikdo mi doteď nelhal, proč bys měla ty?" a dostali jsme vstup do nejvyšších dvou pater za 18 dolarů každý.
Což už byla přjatelnější cena.

Jakýsi týpek v kostýmu, co připomínal bavoráka na Beerfestu, nás vyblejsknul se zeleným pozadím (naše pozadí však zůstala stále nezměněná) a galantní "výtahář" (existuje pro tyhlety fešný lokaje ve výtahu nějaký spešl název???) nás uvedl do proskleného zdvihvozíku. Stoupali jsme opravdu vysokou rychlostí se skleněnou podlahou do výše asi tak 250-300 m. Během chvilky jsme měli Auckland jako na dlani. Na první vyhlídce jsme byli unešeni. Tedy ne muži v kuklách, ale krásou velkoměsta tady z výšky.

Z ulic se tyčily věžáky a kontrast s přístavy a oceánem byl opravdu pozoruhodný. Ty dolary za to fakt stály.

Kolem dokola po obvodu měli v podlaze semtam pouze skla. TO BYL POCIT - postavit se na sklo a mít asi tak 300 m pod sebou ulice a ruch. Huhuuuuu.
Masakr. Já tam našlapovala teda mnohem opatrnějc než Honza. U skel na zemi sice visely cedule, že jde o stejnou bytelnost, jako je zbytek neprosklené podlahy, ale.. ten pocit, mazec. Lítám. Huhuuuuu.
Jo a Sky Tower (328m) je o 4 m vyšší než Eiffelovka! :-) jéééé, já bych tak chtěla do Francie...

Viděli jsme Auckland z výšky hezky kolem dokola.
Tak si tak takhle lebedím a najednou koukám, že přede mnou v okně prolítnul člověk. Najednou se zastavil a vysmátej ukazoval, že je to OK :-D nebyla to sebevražda ale Sky Jump - přivázanej na laně, zastavili ho ve vzduchu na chvíli, aby měl týpek nezapomenutelné foto. Netuším proč, ale tyhle atrakce mě začínají lákat :-D
Paní výtaholokajová nás pak dovezla na vyšší vyhlídku (rychlost výtahu - FOFR), která byla stejně krásná, jen výš a bylo tam míň místa. Skleněná podlaha tady už nebyla. Koukali jsme do dálky na Harbour Bridge, přes který určitě pojedeme, až vyrazíme odtud víc na sever. Sedli jsme si na zem a kochali se.

Strašně jsem chtěla do Sky Tower na romantickou večeři s vyhlídkou na rozsvícené velkoměsto. Tyhle světýlka já fakt můžu. Ale když jsme našli kdesi v mezipatře restauraci, zjistili jsme, že jídlo stojí v přepočtu tak pětikilo... Což není za ten zážitek až tak šílené, ale přeci jen nám to za to nestojí.

Při výstupu z věže jsme našli fotky od Bavoráka - my v zátiší s Aucklandem a noční Auckland ... Týpas od někoho zrovna vybíral 25 dolarů. Trochu to se mnou cuklo. Jako za tyhle 3 fotky se platí 25 dolarů??? To není možné. A protože si nás kšanďák nevšímal, tak jsme si fotky vzali a tiše řekli dík. Na eskalátoru jsme se opatrně otočili, ale nikdo za námi neběžel.

Pro změnu jsme měli hlad. od snídaně jsme nejedli. Takže jsme se zastavili u známého Turka a dali si Kebab. Malou porci :-)

Procházeli jsme se ulicema a stavili jsme se v Zélandských suvenýrech - oblečení. Honza mi tu koupil super mikinu, kterou jsem si přála - prý ještě jako dárek k narozeninám. Měla jsem obrovskou radost, mikinu s nápisem SWEET AS jsem opravdu chtěla od začátku pobytu na Zélandě.

Zbytek večera jsme tak nějak prolebedili u filmu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťule Peťule | 11. listopadu 2008 v 10:32 | Reagovat

SWEET AS ...jak to jenom přeložit? :-D

as kromě jako tak a když znamená také "intenzita proudové vrstvy" a nebo "obvodová hustota kotvy"....asi jsi sladká jako obvodová hustota kotvy :-D

a nebo, že by to bylo SWEET ASS :-D

2 Lus a Honza Lus a Honza | E-mail | 11. listopadu 2008 v 10:45 | Reagovat

Jo - na to se musí dávat při výslovnosti pozor, aby člověk místo sweet as neřekl sweet ass (sladkej zadek). Jináč překlad této novozélandské fráze je na té mikině také: I confirm that what you are proposing is good by me.

3 TomOzzy TomOzzy | E-mail | Web | 11. listopadu 2008 v 19:00 | Reagovat

A teď prosím překlad té dlouhé věty!!!

Jinač závidím ten výhled tobě Honzíku pod nohy na Sky Toweru.

4 Lus Lus | E-mail | 12. listopadu 2008 v 7:13 | Reagovat

Zdar bratr...

přelotžila bych to jako: "S tím, co mi říkáš, souhlasím."

Nebo, "To, jak to říkáš, mi vyhovuje." Nebo taky jako : "jasně, pohoda" nebo taky sweet používají místo "super, ok" ... prostě takovej výraz souhlasu a libosti

5 Evka Evka | 25. listopadu 2008 v 7:56 | Reagovat

Smankote bych si na to sklo asi nestoupla, by me museli drzet ctyri lidi, uha. Jinak mysky maly, proklouzavate uspesne, ale alespon mate hodne muziky  :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama