Kerikeri

18. prosince 2008 v 6:49 | Lus |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Neděle 16.11.2008

Na internetu jsme Objevili hostel, který hledal makanty na protrhávání kiwi-květů. Řekli jsme si, že jestli nás hned vezmou, tak tam 2 týdny máknem a pak budeme cestovat dál. Honza se tam jel ještě z Paihia podívat a líbilo se mu tam, hlavně cena za ubytování :-) Sebrali jsme věci v Paihia a odsunuli se kousek dál do Kerikeri, je to asi jen 23 km. Kerikeri na mě už při vjezdu působilo moc pěkně. Krásné měnší městečko, kde vládne pohoda a zeleň.


Kvůli špatným květům ale inzerát na makanty zrušili, ale dostali jsme pěknou cenu na ubytko v samotném pokoji s vlastní sprchou a weckem a malou ledničkou. Zaplatili jsme týden s tím, že z Kerikeri budeme podnikat výlety. Protože se nám pěkně chrupalo, tak jsme se první tři dni pěkně vylebeďovali do oběda a pak jsme milostivě vylezli, abychom se šli na něco podívat.

Copak my jsme to v Kerikeri vlastně stihli? Byli jsme se podívat na trhu, který je v centru města každou neděli. Poprvé na Zélandu jsme objevili DOBRÝ chleba a jak jsme tak procházeli těma třema uličkama, tak jsme ochutnávali domácí sýry a nabírali si jahody a slintali nad domácím vínečkem a vážili jsme rajčata a pokukovali po klobáskách. Odešli jsme s chlebem, sýrem a zeleninou.

Jo a ten den jsem měla v marketu, když jsme si šli pro vodu, otevřenou pusu! Totiž našli jsme Veselou krávu. A jak se ta kráva na mě usmívala, tak se mi seběhly všechny ty sliny na ten dobrej chleba a rozmázlou krávu a na to rajče a k tomu výborný kafe a po boku Honza a všude stromy... To vám byla taková slast jak při představě, tak posléze ve skutečnosti :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ravenhorn Ravenhorn | E-mail | Web | 30. prosince 2008 v 12:04 | Reagovat

OOO. Veselá kráva na Novém Zélandě. Dobrou chuť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama