Kerikeri - Stone store a Mission house

18. prosince 2008 v 7:03 |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Mission house je nejstarší evropský barák na Zélandu - z roku 1821 a v rámci poznávání této luxusní země jsme se rozhodli probádat se i historií (alespoň trošičku).

V udržovaných pokojích jakoby stále někdo bydlel. Cítila jsem to devatenácté století a když jsem viděla domácí výbavu a nábytek, chopil se mě pocit, že jsem strašně zbytečně zhýčkaný člověk a že mám ve svém životě strašně moc zbytečného přepychu, kterého si nevážím. Klobouk dolů nad lidmi, kteří historii udržují v takovém šmrncu.

Takhle si tenkrát bydleli.
Záchod měli pochopitelně taky.


Stone house, stone store - baráček byl opravdu kamenný, tři patra nám připomněli klasickou půdu, jen dobře uklizenou, ale (jak pravil Honza) my u toho nemáme cedulky s popiskama :-D Kamenný dům se mi líbil jako stavba a to moc. Chladný tam stál a svou chladnou krásou lákal dovnitř. Kde bylo stejně chladno, jako byl jeho zjev.
Obě stavby byly zrovna v obklopení bagrů. Před rokem a čtvrt se tam prohnala povodeň a smetla most a zničila původní nádhernou zahradu u nejstaršího evropského domu. Koukala jsem na fotky z té doby. Ty lidi vysušovali ten starý nábytek a já jim držela palce, ať jim to nadšení vydrží i nadále. Jezero muselo být evidentně od všech stromů a kmenů a mostů taky vybagrováno a vyčištěno, takže vypadá jaksi poloprázdně - nebo poloplně? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama