Bivoj a jeho nové srdce

14. ledna 2009 v 8:19 | Lucka |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Pátek 28.11.2008

David říkal, že auto bude za 2 dny a nakonec jsme strávili v rodině 5 dní.

To bylo super, jen po tom nahlodání od chlapů jsme se báli, že nás nějak podfouknou a báli jsme se o auto, aby nám nekliklo v půli cesty do Hastingsu. Už druhý den nám totiž David po telefonu říkal, že už na našem autě pracují - to bylo úterý, čekali jsme, že ve středu pojedeme. Ve středu řekli, že až ve čtvrtek. Ve čtvrtek večer řekli, že až v pátek ráno. Nakonec si pro nás David přijel až v pátek odpoledne. To už jsme měli nerva. Protože to trvalo déle, než jsme věděli, že to trvat má a navíc paní začala vypadat unaveně z týdenní návštěvy. Báli jsme se nějakého podrazu. Ale stále jsme si říkali, proč? - když nás David vzal k sobě do rodiny. Davida jsme viděli totiž jen v pondělí a pak až v pátek, když pro nás přijel.

S paní jsme se loučili smutně, navíc jsme na večír byli pozvaní na další "mejdan" a tak se nám tam strašně chtělo, ale řekli jsme si, že v nejlepším přestat :-) Paní jsme napsali dopis a poděkovaní v angličtině a řekli, že jí to přečte jedna z dcer, co umí anglicky a přiložili jsme k tomu prašule. Paní prý, že to nechce, jestli potřebujeme, načež jsem odpověděla, že každý potřebuje peníze a ona žije v baráku sama a platí sama účty.

Konečně jsme s věcmi dorazili do dílny. Bivoj měl na sobě stále ty pavučiny jako předtím a z dílny byl upatlanej. Ale měl nový motor (samozřejě z starší, ale pro nás nový :-) ). Chlapi nám ho ukázali, dali záruku tři měsíce. Tenhle motor má nejeto asi tak 100.000km , ten náš starej měl 250.000 km. Honza to jel projet a Adnan nás ještě nalomil, že má pocit, že slyší něco v převodovce. Ukázal nám, kde co doplňovat a jak s filtrem a olejem. Honza se konečně zeptal mechanika, na kolik se pumpujou gumy. Musel se nám podělat motor, aby Honza konečně dostal odpověď na otázku, na kolik se pumpujou gumy??? :-D Musel! Takhle to bylo správně.

Hodila jsem řeč s Davidem, když jsme byli daleko od Adnana, že koho všeho jsme poznali v rodině a že jsme se taky dozvěděli, jak nám to dělají dlouho a draze. David trochu ztuhnul. Řekl, že ví, že Adnan dělá dráž, než třeba on by dělal, kdyby měl svou dílnu, ale že nám může zaručit, že dělá kvalitní práci. Zamrzelo ho, že ho podezíráme, když nás vzal do své rodiny. Vysvětlila jsem mu, že to samé mrzelo nás, ale že to je ten důvod, proč se ho na to ptám na rovinu, protože jeho rodina byla úžasná a že jsem ráda, že jsme je mohli všechny poznat. Tak jsme si to tak vyříkali. Adnana jsme se zeptali taky na vše možné a nechali si dát záruku a razítko. Ještě jsme se dohadovali o délce záruky, věděli jsme, že by měla být šest měsíců. Ale dodavatel motoru zaručil jen tři měsíce, protože motor není nový, a Adnan to měl písemně. Motor už tam byl a my čekali dlouho a tak nešlo ani protestovat. Několikrát jsme jim zdůraznili, že když se něco podělá, že se rozhodně vrátíme, i když nebudeme v Aucklandu.

Nakonec nám nezbývá nic jiného než jim věřit. Kdo ví, třeba bylo podezření oprávněné, třeba to je jen pozůstatek české nátury. Nicméně navždycky jim zůstaneme vděční za ten týden v írácké rodině :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nellie Happyness Nellie Happyness | Web | 14. ledna 2009 v 8:26 | Reagovat

wooow v írácké rodině??? se máš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama