Česká sešlost

14. ledna 2009 v 8:40 | L u c i e |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Víkend po druhém sadu se u nás v baráku s Evkou a Pavlem sešli ještě další Češi. Pavel a Jíťa, které jsme poznali už v Mt. Maunganui a také holky z Kiwi-estránek. Sešlost byla super, všichni jsou to skvělí človíčkové a nasmáli jsme se mrtě, nejvíc :-)


Samozřejmě holky a Pavel s Jíťou dělali taky na thinningu, takže jsme si vyměňovali zkušenosti a já se zeptala na ceny za stromky, páč jsem z našeho výdělku nebyla nadšená. Cenu jsme měli nejměnší. Sice jsme jejich stromy nevyděli, jak byly obalené jablkama a nebo jak byly přesně velké, ale výdělek se rapidně lišil. Byli jsme z toho s Honzou značně rozladění a já ještě snad i víc. Přišlo mi líto, že dřeme 10 - 12 hodin denně téměř bez pauzy a když to spočítáme na hodinu, tak nevyděláme ani minimum :-( Holky z kiwi-estránek na tom byli podobně. Největší rozdíl byl v tom, jestli děláme se Sámošema nebo ne. Ti jsou dříči a jsou vděční za takovou práci. To my jsme taky, ale chybí nám ty x-leté zkušenosti, jako mají oni. Třeba jeden nejstarší týpek ze Samoa, zeptala jsem se ho, jak dlouho dělá na jablkách a on že 21 let :-) To já po 14 dnech fakt nemám šanci. Cena za strom byla samozřejmě stanovena tak, aby si Sámoši se svým tempem vydělali pěkné peníze. My to bohužel stíhali jen tak, že jsme měli minimum. Ale to se nedá nic dělat. I oni ty zkušenosti museli získat postupně a taky určitě začínali s méně penězi... :-) Budeme se učit... Jsme stále rádi, že vůbec máme práci a ve stromech nás to bavilo.
Jinak ta naše česká sešlost byla straaaaaaaaaaaaaaašně príma a mně se o tom ještě zdálo, jakože pokračujeme v tlachání a smějeme se :-) Fakt bych to chtěla zopakovat. Pavel a Jíťa řekli, že se určitě stavěj, ale holky už věděli, že 5.1. nasedají na trajekt a míří na jížní ostrov.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama