Hastings - první barbecue

14. ledna 2009 v 8:27 | Lucka |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Sobota 29.11.2008

V sobotu jsme se probudili do nádherného rána. Obloha byla úplně pomněnková, bez obláčků. Takovýhle počasí jsme neměli ani jednou za celou dobu cestování :-) .. jak to tak bývá. Tady je cítit skutečně léto.


Pavel nám řekl, že v Hastings je nejvíc slunečných dnů na Zélandě. Takže se nám tu začíná líbit ještě víc :-)

Vzhledem k tomu, že jsme neměli co na plánu na víkend, chtěli jsme pomoct Pavlovým známým se stěhováním. John je echtovej kiwák a jeho profese je přesunování baráků. Prostě vezme barák a přemístí ho, kam si majitel přeje. Jasně že to není tak jednoduchý, ale stejné se mi to zdá jako dost zajímavé povolání. Tentokrát si převezl svůj vlastní barák, aby mohl být blíž k rodině :-) Pohoda že?

Když nás Pavel poseznamoval a my jsme poodnášeli pár drobností - nejprve John potřeboval v baráku udělat ještě jiné práce než vše nastěhuje - byli jsme pozváni na večerní barbecue. Wow, za odnešení pár židlí a drobností je to fakt super! :-) Jediné, čeho jsme se obávali, byla angličtina. Jsou to novolénaďané a jejich domácí přízvuk je pro nás dost náročný, když nemáme s angličtinou tolik zkušeností. Ale to neva, naopak, alespoň se budeme snažit.
Protinožci nás vzali nakoupit a po krátkém odpočinku Evka s Honzou vyrobili výtečnou česnekovou pomazánku. Luxusní, pálila několikrát a byla fakt perfektní jako předkrm a chlazené pivečko pokreslila naprosto preciózně :-)

Sobotní barbecue byl výborný start v Hastings. Dobře jsme se pobavili a kiwáci nás trpělivě poslouchali, i když jsme sekali anglické chyby. Po trošce alkoholu nám šla mluva lépe a když jsme ještě naplnili žaludky luxusní česnekovou pomazánkou a hovězím na grilu se zelninovým salátem mňam, to byla ale dobrota :-) Úplně jsme zapomněli na trable s autem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama