Konec thinningu

14. ledna 2009 v 8:42 | Lus |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Celkem jsme dělai ve třech sadech a zkusili jsme si asi 5 typů stromů.

Ty největší nám šly pochopitelně nejhůř. Moc se mi nelíbilo, že musím na vršek štaflí, co pak na špruncle, ale postavit se na ně až nahoru byl problém, když jsem neměla možnost se chytit nějaké větve. Naštěstí jsme ani jednou nespadli, i když párkrát jsme se smekli, když bylo třeba mokro nebo při balancování ve špici začal fučet vítr. Jinak nás ta práce fakt bavila. občas jsme se se šéfem dohadovali, kam až teda musíme lézt. Všude. Dělají to ostatní Samoanci (pochopitelně, ti dělají ve stromech, i když leje jak z konve, mají gumáky a pláštěnku), tak vy musíte taky. Jen tam, kde stojíte na špičkách na vršku štaflí, tam, kam z téhle pozice nedosáhnete, tam to trhat nemusíte.(Pochopitelně, nejsem Saxana :-D ) No tak jo.

Po víkendových informacích o výdělcích jsme dělali poslední 2 dny už bohužel s odporem, už nás ani ta práce nebavila. Tak se situace opět vyřešila sama, i když my to vzdávat nechtěli. Craig za námi přišel, že už mu zbývá práce tak max na 2 dny. Aby zabral oba dny - jako plný počet hodin - rozhodl se dát všechny řady stromů Sámošům. Ti pro něho dělají už 5 let, takže dá práci na celé 2 dny raději celou jim.

Dohodli jsme se dost rozumně, nás už to stejně nebavilo. Craig nám dal nějaké kontakty a sám obvolal pár lidí, aby nám sehnal další práci.Jenže bylo před Vánocema a Silvestrem a děckám začínají vánocema prázdniny, takže si všichni berou holiday a málokdo mezi svátkama pracuje. Prý jsme dobří pracanti, jen nám to prostě nejde až tak rychle jako Sámošům, takže nejsme spokojeni s výdělkem. Ale hlavně byl nějaký výdělek. Ten čas na thinningu nás rozhodně nemrzel. Práce nás bavila a venku na sluníčku bylo sice vedro, ale strašně fajn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama