Vánoce na Zélandu

16. ledna 2009 v 9:05 | Lucka a Honza |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Tím, že jsme skončili thinning o dva dny dříve než ostatní, jsme získali čas užívat vánoční atmosféru. Tedy konkrétně řečeno blázinec ve městě. S Honzou jsme se dohodli, že nám Ježíšek nadělí jen nějaké maličkosti :-)


V nákupních centrech to tedy proudilo a lidi měli plné koše žrádla a kupovalo kde co. Nakupovali v letních šatech a žabkách, v kraťasech a tílkách :-)) Mezi tím se po parkovištích proháněl Santa Claus s falešnýma sobama a mně přišlo strašně uhozený, jak to těm děckám vysvětlujou, že u nich je léto a Santa má kožich a na saních zbytky sněhu. Ježíšek a křesťanská tématika se tu potkali jen vyjímečně. Vánoční stromky vládly umělé a v televizi se Santa Claus převlíkal z kožichu do kytičkovanýc kraťasů a místo saní si vzal do ruky prkno a šel surfovat :-D Prostě uhozený! Ale Santovi se surfem jsem se fakt smála :-) Hlavně jsem Santu poprvé v životě viděla do půlky těla :-))

Santa nás teda nebral, ale za to jsme si řekli, že si místo kapra koupíme na štědrý den lososa a řízky, ty si teda uděláme. Našli jsme strouhanku (kupodivu mají docela dobrou) a před štědrým dnem večer jsem udělala zkušební vzorky. Noooooooo dobrota. Poprvé na Zélandu máme řízky. Ty zkušební byly kuřecí, páč jsem slyšela Pavla říkat, že má rád hlavně kuřecí a samozřejmě jsme se chtěli se spolubydlícími podělit :-) Jsou přeci Vánoce!! :-) Slintali jsme všichni, fakt se povedly!

Byl Štědrý den.

Po obědě jsem začala obalovat vepřové řízky.
Evka statečně a hrdinně zkoušela vyrobit bramborový salát. Na to já jsem odvahu neměla s jejich bramborama. Kousky brambor Evka nechala opravdu velké, jinak by se ty jejich brambory rozpadly. Evě udělujeme tímto medaili! Se surovinama, na Zélandu marnýma pro výrobu pravého českého bramborového salátu, se Evě salát povedl!
A vzhledem k tomu, že nám se povedly řízky, dali jsme se jako správní spolubydlící dohromady a místo sváči vznikla brzská štědrovečerní večeře - salát i řízečky. Losos už se do nás nevešel a místo cukroví jsme si dali oříškovou čokoládu :-)

Místo koled hrál žlutý Šum svistu, na hlavách jsem měla vánoční klobouk a Honza Santa čepici a užívali jsme si easy atomosféru :-))

V pokoji jsme s Honzou potají balili dárečky a na krbu se ocitly třptivé vánočí hvězdy. Milá dekorace, už tak jsme byli ochuzeni o vánoční stromek.

Čekali jsme ticho a zatím byl ve městě mega blázinec. Tady totiž 24.12. ještě nejsou vánoce. To je právě ten největší masakr v obchodech. No alespoň byla otevřená net kavárna, určitě půjdeme skypovat domů, všichni 4. Doma bylo štědrovečerní ráno (paradoxní kombinace tohoto sousloví, co?), takže všechno to smažení a čančání bylo za dveřmi. Chtěla jsem bejt v tu chvíli doma, to je jasný.

Když jsme se vrátili všichni z internetu, s Honzou jsme hned naběhli ke krbu, jestli tam nááááááhodou nebyl Ježíšek :-))

Samozřejmě že byl!! :-) Našel nás. A Pavla a Evku taky, ale ti ten krásnej krb ignorovali, tak jsem musela vymyslet nějakej zvoneček. Když jsme v notebooku a telefonech prošli všechny zvuky a všechny byly marné, tak jsem prostě dala padesáticent do hrníčku a kroužila jsem s ním u dveří jejich ložnice. Cinkalo to jako blázen a oni si tam vesele povídali... Až tu Evka tak prudce otevřela dveře, že mi zaskočil zbytek řízku, co jsem měla v puse :-D

Nebyl tady nááááhodou Ježíšek? Došli jsme ke krbu, zazpívali krátce koledu a rozdali jsme si dárečky. No krásný. Všichni jsme byli hodní a myslím, že jsme všichni měli radost :-)
Před usnutím jsem myslela na Čechy, jak se malej Kuba těší úplně nedočkavě určitě na dárky a jistojistě si byl jist, že byl straaaaašně hodnej a že něco dostane :-)) Příští Vánoce už budeme doma, tak si užijeme ty novozélandské.

25.12.2008

Dneska jsme pozvaní na vánoční oběd k Johnovi a večer k Derekovi. Ráno jsme rychle začli vyrábět Šunkovopórkovou pomazánku a hezky jsme to i s rajčátkem a sýrem naaranžovali na veku a taky jsme udělali palačinky. Spolubydlové měli taky spoustu dobrot a tak na vánočním stole bylo opravdu plno. O předkrm a dezert bylo tedy chutně postaráno.

Než jsme se ale postili do oběda, tak se u Johna všichni sešli.

Chtěla bych vám nějak přiblížit kiwáky, se kterými nás seznámil Pavel a Eva a se kterými jsme strávili vánoce.

Tak začneme u Desmonda - nejvíce zmiňované NZ jméno z Pavlových úst :-) Desmond je malíř, miluje barvy a hudbu, rád se zajímá o vše možné a přehled má taky obrovský. Zná spoustu zajímavých a důležitých lidí a má rád společnost.
Desmond a Alishia

Společenský typ je i jeho přítelkyně Judy. Věčně usměvavá dáma, která má barák plný nejrůznějších maličkostí a serepetiček. Miluje také barvy a módní trendy. Zbožňuje seriál Sex ve městě a je bláznivě romantická. Má ráda víno a na svou lahev si nenechá sáhnout, stejně jako já :-)
Judy
Judyina dcera Ališa (omlouvám se, ale netuším, jak se toto jméno správně píše, proto ho já uvádím foneticky) je pohodová moderní mamina od sedmiletého kluka Jakoba. Dělá výborné saláty a kuře :-) Jakob je úžasnej klučina. Miluje piráty a vše kolem nich už od malička a je to úžasné dítě, které miluje svou rodinu. Všichni se Jakobovi neuvěřitelně věnují a je to super. Jakob je ve svých sedmi letech rozumné aktivní dítě. Rád ve všem pomáhá a vše opakuje po svém tátovi Johnovi, který je echtový kiwák, jak už jsem psala. Takže spolu lověj a zatloukaj hřebíky a kutěj, co se dá. Pak je tam ještě big John - teda velkej John - Johnův táta.
Starší pán, který toho moc nenamluví, ale má obrovský ruce a stálou vitalitu, rád sleduje děj a při stěhování se stále usmíval.
s Jakobem
John

Na závěr Dereg. Desmondův otec. O Derekovi jsme slyšeli každého mluvit jenom s úctou. Díky Pavlovi jsme také měli možnost ho poznat. Je to 86-letý pán, který je ještě plný elánu do života, vlastní obrovský jablečný sad a má dva psy a kuřata a takové to malé prase jako mazlíčka. Jeho stromy v sadu jsou krásné, ostatně jako jiné stromy, ale prostě vím, že Dereg je člověk, který to nasázel, vypěstoval a má ke svým jabloním vztah. Má rád také společnost, a dobrých lidí, ale věřím, že se rád sám v klidu posadí na svou úžasnou zahradu pod strom do stínu a zadívá se do větví svých jabloní a vnímá jak plyne čas.
Dereg a John

Rozdali se dárečky (i my jsme něco dostali) a pak hurá na ten chutný oběd. Zase se neřešilo, jestli je místo u stolu. Každej si sednul, kam chtěl, třeba na zem :-) Tohle se mi fakt líbí,takhle nestresovat a neřešit :-)
Odpoledne bylo v rámci tlachání, Honza hrál s Jakobem pexeso a mikádo a přidala se i Judy. Bylo to fajn. Chlapi popíjeli pivo a já si šetřila láhev vína na večer.
S krátkým mezipřistáním doma jsme odjeli do Derekova sadu. Tam má krásné sezení pod krásným stromem. Derek udělal punč z čerstvé grepové šťávy, kterou sám ručně vymačkal a nalil tam půl láhve vodky. Punč zmizel strašně rychle. Byl strašně dobrej :-) Mňam!
Postupně jsme se poseznamovali s nejrůznějšími lidmi a že jich bylo! :-) S každým jsme prohodili pár slov a seděli jsme venku a poslouchali, jak krásně Evka hraje na housle a Pavel na kytaru. Podkreslili atmosféru úplně perfektně a jak seděli pod tím stromem, tak to bylo ještě hezčí. Všem se jejich hudební výkona líbil.
Pavel a Evka

Strávili jsme krásný podvečer ve velice příjemné společnosti, dala jsem si vínko a Honza pivko a bylo to opravdu strašně moc príma. Tak takhle se tu slaví vánoce :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 máma máma | 16. ledna 2009 v 12:31 | Reagovat

Tak jste prožili úplně jiné Vánoce. Máte o zkušenost víc a myslím, že krásnou. Tak jen nasávejte dál atmosféru z druhé strany zeměkoule a taky teplíčko. Tady máme docela pěknou zimu.

2 zuluk zuluk | 16. ledna 2009 v 17:49 | Reagovat

Ahoj, vase stranky pravidelne ctu a moc se mi libi;o), predlonske Vanoce jsem taky stravila na NZ a byly to nejlepsi, co jsem zazila, vybornej salat, ryba, rozbalovani darku s vinkem na plazi a jak pisete, hlavne zadnej stres, tak si dal uzivejte na NZ, skoda jen, ze to tam tak rychle vsechno leti, co...

3 Marketa Marketa | 19. ledna 2009 v 6:04 | Reagovat

No bááájo ☼ ☼ ☼ :))

Právě mám pocit, že své příští Vánoce chci trávit na NZ. :D

4 Lucka a Honza Lucka a Honza | 22. ledna 2009 v 6:56 | Reagovat

pro zuluk... právě... všechno to tu strašně letí...

Markétka:  jojo, bylo to tu opravdu báááááááááájo ty Vánoce :-)

5 Ravenhorn Ravenhorn | E-mail | Web | 1. února 2009 v 11:41 | Reagovat

Tak co je nového na Zélandě? :-)

6 Radek Radek | E-mail | Web | 20. února 2009 v 14:20 | Reagovat

Ahoj.

Už jste víc jak měsíc ticho. Snad všechno probíhá dobře, nic se vám nestalo a jen nemáte kvůli práci čas něco psát, ale doufám, že nové články a fotky se tu ještě v únoru objeví.

Držím palce.

7 TomOzzy TomOzzy | 21. února 2009 v 10:37 | Reagovat

To Radek: ... Opravdu nemají moc času ... teštále pracují a na nic jiného prý není chuť a čas.

8 Ravenhorn Ravenhorn | E-mail | Web | 23. února 2009 v 0:00 | Reagovat

To je škoda. Ale snad se zase co nejdříve najde čas.

9 Radek Radek | E-mail | Web | 18. března 2009 v 15:08 | Reagovat

Je mi tu smutno. Snad až budete mít čas tu dáte pár pěkně tučných nových článků za 2,5 měsíce bez novinek. :-))

Tu každý den koukam, zda už už už tu něco není.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama