CESTA DO WELLINGTONU

28. dubna 2009 v 9:42 | Luciáš |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Teď mi došlo (nejsem si jistá, zda je vhodné začínat další článek touto větou ehm...), že jak jsme tenkrát vyráželi z Hastingu vstříc novým zážitkům z cestování, bylo pátek třináctého!! :-) To nám mohlo dojít, že to nebude jen tak :-D

Z Hamiltonu jsme ale neodjeli v pátek 13. nýbrž pátek 20., to už určitě bude vhodnější den :-D
Moc jsme se nezdržovali, něco jsme si koupili v Pack´n´Save a vyrazili jsme, i když se už brzo stmívalo. Řekli jsme si, že vyjedeme kamsi za Hamilton, jen ať už jsme na cestách NA JIH!!! :-)
Jak jsme totiž jeli kvůli převodovce na sever a zas viděli cedule na Rotorua a Auckland (!!!), pojali jsme hysterický smích, že "už neeeeeeeeeeeee, prosím" :-))
Dělali jsme si s Honzou srandu z toho, že jsou skrz Zéland různé zajímavé trasy jako TERMÁLNÍ TRASA, JIŽNÍ SCÉNICKÁ TRASA, TRASA VÍNA atd. ... my po našich zkušenostech zakreslíme do severního ostrova trasu mechaniků - bude dlouhá, bude vézt od Aucklandu hezky přes Hamilton a Taupo...až po Hastings :-)) Všude máme kontakty na mechaniky, všechny jsme navštívili a všem jsme něco zaplatili :-D

Než ovšem tuto trasu necháme do map zakreslit, čeká nás ještě spousta krás na jižním ostrově.

První noc v Daewoodoo jsme strávili v Te Awamutu - ne že by to pro vás mělo být město, kam byste se měli vypravit, ale pro nás to byl rozhodně zážitek. Zachumlaní v dece jsme si vytáhli vínko, kterým jsme pokřtili autí a vedli jsme jsme vysoce intelektuální konverzaci stylu: "no tak to je hustý, to by jeden nečekal, jak se to zvrtne... chachaaachichiiii to víno je docela dobrý" "ty vado, my jsme ale snobáci, máme už druhý auto chachaaachichiii, hele víno dochází" Usli jsme jak mimina. V autě se mi spalo dokonce pohodlnějc než v Bivojovi :-))

Ale co jsme objevili v průvodci! Jsme kousek od Otorohangi, kde je Kiwi house, bird park. MY KONEČNĚ UVIDÍME KIWIHO!!! Nekeceeeeeej :-)
Vyrazili jsme brzy a moc jsem se na zélandskýho maskota těšila. Vstupné bylo asi tak 14 dolarů každý, ale kiwiho už jsem chtěla natolik vidět, že mi to nebylo vůbec líto. Byl tam!!! A byl úúúúúúžasnej. Hned jsme si ho s Honzou oblíbili a já od něj nechtěla odejít. Jak říká Honzin, je to straaaaašně sympatický zvíře. To jak chodí, jak běhá, jakej má kukuč no úžasnej, toho bych měla klidně doma :-) prostě sympoš od pohledu. Skutečně dost netradiční pták a strašně milej. Měli tam bohužel jen 2 kiwíky - samečka a samyčku.
Zbytek pavilonu měli takovej ten poznávací příroďák. Spoustu zélandských druhů stromů, který mě třeba zaujali ale neuchvátili, prošla jsem kolem nich stylem "hm, pěkný :-)". Ze mě nebude přírodopisec. Další ptactvo bylo zajímavější - třeba novozélanští papoušci se dají dlouho pozorovat.
A kachny?? Proč maj všude tolik druhů kachen? A bez knedlů! Ale ne,s jedním mládětem jsem si docela dobře pokecala :-))
Aa jiná kachna (převlečená svině!!) mě zas pěkně prohnala, když jsem jí lákala, že mám něco v ruce a pak se ukázalo, že mám ruku prázdnou. Lidově se nasrala, začala kdákat jak vo život a útočila mi na nohy. Všichni se gebili a já zdrhala, páč jsem nechtěla bejt poštípaná. Taková malá přežraná mrcha mě po ránu dala proběhnout :-))

Když jsem koukala na magora skákacího papouška, kterej to asi od dob zajetí nemá v hlavě v pořádku, začlo mi bejt toho zajatýho ptactva líto. Tak jsem se rozhodla netrávit tam víc času hledáním kachen v rákosí a šla jsem se ještě jednou podívat na začátek na kiwíka. Jeeeežžž, ten je TAK TAK TAK ÚÚÚÚÚÚŽASNEJ!!! :-) Vůbec se mi od něj nechtělo, ale za nějakou dobu, jsem se odtrhla od skla, asi tam zavál jižní vítr a já se těšila dál. ....

Tu sobotu už jsme jen seděli v autě jedoucím směrem jih a dělali si "kochací" zastávky.
Strávili jsme hezkou noc a ráno na Otaki Beach a v plánu bylo mít štěstí na trajekt a v neděli přejet na jih :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 máma máma | 28. dubna 2009 v 10:06 | Reagovat

A kdepak je foto živého kiwi?
Máte moc pěkné fotky,tato krajina se mi moc líbí. U nás je teď taky moc pěkně - kvetou stromy a to je paráda.

2 Lus Lus | 28. dubna 2009 v 13:02 | Reagovat

Dobrý dotaz ... kiwi je noční pták a světlo mate jeho smysly. Takže v pavilonu byl zákaz focení a natáčení. Takže proto :-( Nechceme přece sympatická zvířátka mást :-))

Tady je podzim, na stromech už se mikotají jen poslední barevné lístečky a lehká tílka nahrazují huňaté čepice a bufy boty :-)

3 Doležalová Doležalová | 28. dubna 2009 v 15:07 | Reagovat

Takže jste chodili a říkali :kachny, kachny, kachny...

4 TomOzzy TomOzzy | 29. dubna 2009 v 6:44 | Reagovat

GAGAGA  

:-D

5 Lucka a Honza Lucka a Honza | 29. dubna 2009 v 10:10 | Reagovat

Ale to je fakt přesný, paní Doležalová :-)))

Moc děkujeme za dopis, Váš deník nás moc baví, je to príma a těšíme se s váma na Vřešťov :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama