Hamilton a výměna auta

20. dubna 2009 v 10:21 | Lucka |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Pondělí 16.3.2009 až pátek 20.3.2009

Z neděle na pondělí jsme přespali na svém "oblíbeném parkovišti" u Taupa - jo přesně tam, kde jsou ty oprásklé kachny a labutě. Byly opravdu schopné nám vlézt až do auta a když si Honza začal drze jíst jablko, tak zobákem klofaly do okna :-))


V pondělí ráno jsme se probudili do krásného dne.. Jezero bylo nádherně modré a sluníčko hřálo krásně podzimně.

Čekaly nás nervíky - co nám řekne mechanik. Když jsme se trochu vzpamatovali, vyjeli jsme poznat majitele autodílny. To byl dobrej týpek, kterému jsme věřeili, že pro nás udělá fakt to nejlepší. Dohodli jsme se, že nám udělá servis na převodovku a vymění filtry, snad to pomůže.
Vzhledem k tomu, že jsme si pro auto měli přijít až po obědě, tak jsme vzali z auta sváču a vodu a šli jsme se projít. Teda v mém případě probelhat a proskučet, protože jsme po Tongariro byla docela KO! :-D Čím to asi bude?? :-D hehe

No dělala jsem si pauzu asi tak každých 300 metrů a po Taupu jakože po městě se mi moc procházet nechtělo. Jak jsme trochu popošli, všimli jsme si velké cedule Bungee Jumping! Wow! Mrkneme se na to, jak někteří šílenci skáčou. Měli jsme štěstí, viděli jsme, jak se ráno připravují lana na skákání - mají zkušební pytle, který jsou faaaakt těžký, oběsí je na lano a shodí - něco jako lidi, ale ti jdou do toho dobrovolně :-))
Tak jsme se tam tak hezky flákali a koukali, jak skáče kdo.. většinou po hlavě, někdo nohama dolů, většinou ve dvojici - buď to je levnější nebo všichni potřebovali podporu kámoše či partnera :-) Čéče každej u toho křičí jinak :-D Holky jakoby viděly pavouka a kluci řvou stylem - jo vole to je paráda, jsem king! :-D

Někteřím se nepodařilo namočit se částečně do vody, jak si přáli, někteří se namočili, aniž by chtěli :-)) Tak já si myslela, že si skočím, ale když jsem viděla tu vejšku - ani náhodou! :-))

No krásně nám utekl čas, pak jsme si šli koupit něco k pití a už jsme si šli pro výsledek k mechanikoj. Žádnej jsme moc nedostali. Měli jsme v autě blbej olej - ten nám vyměnili, vyměnili i filtry, jeli to projet - pohoda, nic nezlobilo. Jel to projet HOnza, kterej už věděl, jak se auto při jakém záběru chová a ejhle - cukalo to jako blázen - znova :-( Mechanik byl chudák celej překvapenej, že jemu to FAKT NEDĚLALO! Honza jen podotknul, že mu to věří, že jako na potvoru to necukne nikdy žádnýmu mechanikovi - tomuhle první. Dohodli se, že se ještě jednou podívaj na převodovku, ale po servisu vypadala dobře, neviděli žádnou chybu. Vzali jsme si z auta nějaký věci a pomocník nás odvezl do backpackeru. Noc v backpackeru - uděláme si nějaký teplý jídlo! Hemenex! :-)

Zaskypovali jsme dom, dali si sprchu po Tongariru, večer dali vínko - přece si to čekání na další vysokou částku (ne že by nám někdo chtěl dávat peníze :-D )musíme nějak zpříjemnit :-)

V úterý dopolko šel Honza k mechanikoj, já čekám v backpackeru, čtu si, kreslím návrhy našeho budoucího bydlení a čekám, až se Honza objeví s Bivojem a řekne, kolik to stálo. Z hostelu už jsme se odhlásili a já myslela, že Jan bude cobydup zpět. Nebyl. Bylo už dýlejc odpoledne, v hostelu už neměli místo, ale nevadilo jim, že tam vysedávám a čekám, dávám si kafe a vodu :-)
Honza přijel, s autem. Ale auto nebylo opravené, ba trochu naopak ještě víc cukalo. Mechanik nás objednal k dalšímu mechanikoj až v Hamiltonu - nějaký specialista na převodovky, který má "chytrý mašinky" na změření toho, co se v tej poblbanej automatickej převodovce děje. No príma, nic moc.

Vyrazili jsme hned směr Hamilton. Jak nás to v kopcích blblo už ani raději zmiňovat nebudu, páč se mi zdálo, že to auto už je občas neovladatelné a měla jsme pěknou husinu.

V Hamiltonu jsme měli štěstí - na kamarádku Janu - včelu. Zavolali jsme jí, co se nám stalo a Janča nás u sebe v Hamiltonu nechala přespat :-) Bylo to pro nás strašně velký gesto, protože bylo príma být ve srabu a řešit trable a večer "někam!!" přijít a moct se česky (!!) vykecat :-)
Specialista vytáhl chytrou mašinku, napojil do auta a později bohužel začal větou - "mám pro vás špatnou zprávu".
Mechanická chyba v převodovce - cena mezi 3-4 tisícema dolarů!! No nebudu lhát, že jsem byla v pohodě - se mnou to málem švihlo! Zjistili jsme, že máme nějakou poblbanou supr na hovno převodovku CVT! Secondhandová by stála 1500 + práce - takže zas kolem 3000 dolarů. Nechali jsme čas na rozmyšlenou, za to napojení nám ani nic neúčtovali, když viděli, že všechny svý věci máme v autě. Zapálila jsem si cigáro a rozbrečela se. Vždyť tady se všechno řeší samo!! Tak si počkám, jak se vyřeší tohle. Jeli jsme kamsi do parku, vytáhli deku, kytaru a svačinu. U kytary jsem se trochu uklidnila a už jsem začala cejtit, že se to nějak vyřeší.

Rozhodli jsme se objet pár mechaniků, co by nám v naší situaci poradili a jestli by nám náhodou nedali lepší cenu na tu hloupou CVT převodovku. Nedali :-)) Fakt je to fucking gearbox! :-))
U jednoho workshopu jsme našli mechanika Jasona. Připomínal mi mažela ze seriálu Rossie Ann :-) Vlastně byl úplně přesnej, nebral si žádný servítky a poradil nám, ať auto prodáme na náhradní díly a koupíme nový. Dal nám nějaký kontakty, které jsme objeli. Bivoj na díly: první nabídka 200 dolarů (hahaha chichi smyčka kolem krku), druhá nabídka - 400 dolarů (mazec!).

Jeli jsme Jasonovi nahlásit, jaké jsme dostali nabídky, tak nám ještě řekl, že máme bejt rádi. Motor funkční, ale ne původní, nikdo vlastně pořádně neví, kolik má přesně najeto. Každý plech na autě má minimálně jeden ťukanec, sedačky děravé sem tam.. takže pro náhradní díly nic moc.. fakt jen ten motor. Když kupec náhradních dílů kouká na auto, tak už ho v hlavě rozebírá :-)) Bylo nám smutno, měli jsme Bivoje rádi i po výměně motoru.

Jason nám nabídl, že má staré Daewoo, není to nic moc, ale jezdí, přesně nám řekl, jaké má chyby a že by nám ho prodal za 1000 dolarů, že nám chce pomoct. Další den nám ho nechá ukázat.
Janča se nás opět ujala na další noc, když nás viděla, jak jsme vyčerpaní a že jsme celí den nejedli, uvařila nám luxusní těstoviny a my se oblizovali až za ušima a byli jsme Janče neuvěřitelně vděční.

Dojeli jsme další den k Jasonovi. Pro nemoc zavřeno - no tak jo :-) Nicméně u dílny stálo daewoo, Jason vzal telefon, řekl, že klíče najdem ve schránce, ať si auto projedem a dáme mu vědět. Důvěra? Že se vůbec ptám :-) Úžasný :-)

Manuál - HOnza si do toho statečně sednul a začal řídit s manuálem na levej straně - HRDINA! Já bych to asi neprojela :-))
Už jsme se i smiřovali s tím, že pojedeme na jižák autobusem, vyházíme do popelnice všechny věci, co máme.. nechtěla jsem už jen tak od někoho kupovat auto, ale to, že je to od mechanika mi dávalo naději, že by si přeci nechtěl dělat špatný jméno.

Auto dělalo různý zvuky, dveře nešly zamknout, okna nešla otevřít, ale jelo to!! A hlavně má najeto jenom 142.000 km!! Wow! Začíná mě to lákat. Fakt že jo. A okna? Klimoška je dobrá :-D
Taky že jo. Další den už jsme prodali Bivoje na náhradní díly, jen za 300 (nepřijeli jsme ve čtvrtek ale v pátek, nabídka klesla), odřízli nám značky, Jason nám půjčil Daewoo, ať si to s ním vše oběháme. Odlásili jsme značku, přihlásili jsme nový auto, koupili jsme auto, koupili registraci a už jsme měli nový auto a Bivoj už byl definitivně odepsanej :-) Měli jsme z tohohle fofru docela smíšený pocity, ale já dostávala naději a už jsem se tetelila, že se opravdu vypravíme na jižní ostrov.
Byl už pátek, za Jančou přijel Marťas a my se rozhodli dát s nimi kafčo, ukázat výsledek našeho pobytu v Hamiltonu a vyrazit. Děcka nás málem poplyvali ze všech stran, aby nám to vyšlo. Jo to vám musím říct! Jak jsme dali všechny věci co Daewoo (jak říká můj bratr "Daewoodoo"), tak jsme na něj s Honzou každej 3x plyvli! :-D aaaaaaa hezky z paty!! Ať to stojí za to! :-))
Já bych chtěla ještě jednou tímto Janě poděkovat, že se nás tak v Hamiltonu hezky ujala, dala nám mapu a přístřešek se vším všudy.. Děkujeme Jani :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ravenhorn Ravenhorn | E-mail | Web | 20. dubna 2009 v 22:14 | Reagovat

Daewoo nevypadá špatně, ale Bivoj byl Bivoj :-(

2 Janka "včelka" Janka "včelka" | 21. dubna 2009 v 7:08 | Reagovat

Lidi si maj pomahat. Ja byla rada za navstevu a jsem jeste radsi, ze jste si splnili sen a dojeli na jiznak. My jsme tam jeste nebyli - ale planujem ho. I to Tongariro nas hodne zaujalo. Tak hodne stesti!!!

3 Lus Lus | 21. dubna 2009 v 9:49 | Reagovat

Jeeee ahoj Jani, takhle krásně sleduješ náš blog a já se tak flákám s článkama... No viděli jsme už spoustu zvířátek, tak jsem fakt šťastná, že jsme nakonec odjeli :-))
Tongariro i jižní ostrov VŘELE doporučuju..!!! Je to nádhera - oboje! :-) Tongariro byl jeden z mých nejvetších zážitků na NZ - vlastně asi největší - nejhezčí :-)
Moc vás zdravíme :-)

4 Ravenhorn Ravenhorn | E-mail | Web | 21. dubna 2009 v 10:43 | Reagovat

Ahojky.

Jak tu o tom tolik mluvíte, tak mám pořád větší a větší chuť tam už konečně letět.

Nechcete mi alespon poslat malej pohled, ať mám zase větší motivaci a hlavně doma vidí, že ten Zéland není jen můj výplod fantazie? Adresu bych dal a byl bych velkým dlužníkem. Moc velkým :-)))
Ahoj na NZ z ČR.

5 Pavla Pavla | E-mail | 21. dubna 2009 v 11:41 | Reagovat

Ahoj Luci!!!!Uz ani nevim na kolikaty to pokus se mi podarilo vas konecne najit!A jsem opravdu rada,ze se vam dari a fungujete :-)!Uz jsem mela strach,ze jsem neco popletla,lec nakonec se zadarilo!Cas strasne leti a my tu mame konecne vytouzene jaro,leto a Neli bude za tyden a kousek uz rok!Ted v patek zaciname s ni jezdit do bazenu na plavani,trochu trema,ale tesime se.Nevim,zda mas nove zpravy "z domova" pana Haupta.Je to asi tyden,co mu umrela manzelka....Ach jej...Jdu nakrmit toho naseho hladovce a urcite se nekdy znova ozvu a vam ted dobrou noc!!!!

6 TomOzzy TomOzzy | 21. dubna 2009 v 20:40 | Reagovat

Daewoodoo má smrtelný výraz!!! To já vám posílám  taky jeden plivanec a ať se pěkně táhne od předních světel až po vejfuk! :-D

7 dthgmw dthgmw | E-mail | Web | 22. května 2009 v 10:49 | Reagovat

ZnCsLz  <a href="http://ufrjspqegtya.com/">ufrjspqegtya</a>, [url=http://duznfsuyptvz.com/]duznfsuyptvz[/url], [link=http://vakebhueggxa.com/]vakebhueggxa[/link], http://cojijpfbuprs.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama