BANKS PENINSULA U CHRISTCHURCH

14. června 2009 v 5:06 | Lucka |  DENÍK ZE ZÉLANDU
Nebyli jsme daleko od Christchurch, ale na velkoměsto jsme rozhodně nebyli naladění. Nějaká pohoda, klídek. Strašně moc nám chyběli zvířata, rozhodli jsme se jít tedy v jejich stopách...


Dle průvodne na Banks Peninsula - poloostrovní výběžek u Christchurch - sídlí tučňáci žlutoocí a albatrosy. Zachtělo se nám živých tvorů a tak jsme se neváhali vydat na Peninsulu. Našim cílem bylo také městečko Akaroa, které má dýchat francouzsky v těhle novozélandských končinách. No TO BYLA CESTA. Ulice široká tak akorát na jedn oauto a když se sešla dvě, člověk se modlil, aby ten na proti byl taky malej :-D Serpentýny podél pobřeží, asi tak 30 cm nezpevněný kraj (občas zpěvněný, to nechci křivdit :-). Mazec. Chtěla jsem to strašně vytofit, ale ani nebylo kde zastavit, leda uprostřed cesty :-)) Výjezd kopců na dvojku stál ovšem za to! V kopcích nad Akaroa se nám rozprostřela malá pohádka. Prostě nádhera.
Kocháme se a vžum cyklista. Zakroutím hlavou a ponořím se do výhledu. Znova. Vžum cyklista. (vžem proto že jel zrovna z kopce...) a vžum další. Co to má bejt? Síla provokace! Když jsme se po úzké klikaté strmé silnici zhoupli ještě třikrát nahoru dolu, dojeli jsme do Akoroa, která nás uvítala nápisem: CYKLISTICKÝ ZÁVOD. Aha. Takže jsme se v tom úzkém místě pro nás proplejtali mezi závodníkama, kteří nám dávali jasně najevo, že dnes jim to tam patří. Problém byl pochopitelně s parkováním. No nevadí, městečko bylo neskutečně útulné a kdyby tam nebylo takové množství lidí, možná bychom i ochutnali francouzskou kuchyni.
Jenže my jsme si zkontrolovali stavy našich účtů a to jsme neměli dělat. Nálada spadla na bod mrazu. Vlastně to nebylo tak špatný, ale nákup auta ten stav účtu poněkud změnil. Nervozita zavládla a když jsme se trochu najedli, začalo být zase líp. Jídlo chtěla naše těla! :-D Tučňáci se tu ovšem nedají pozorovat na vlastní pěst, člověk si musí objednat loď nebo čtyřkolku, jinak se za nimi nedostane. Albatrosy mají taky ošéfované a hnizdiště jsou v dohlednu jen za poměrně vysoký vstup. Tak nás to zklamalo, protože tohle pochopitelně nikde nepíšou.

Pokochali jsme se chvíli atmosférou francouzského městečka a vydali se zpět do Christchurch, jehož prohlídku si necháme až těsně před odletem, zpáteční let máme totiž právě z tohoto letište.

Nakonec jsme zastavili až v Ashburtonu u kolejí. Oči už se nám oběma zavírali a vlak projel v noci jen jednou :-)
Ráno jsme si udělali na lavičce oblíbený kafe a žaludek osladili jahodovým džemem :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 majda majda | Web | 14. června 2009 v 6:07 | Reagovat

Prosím zaregistruj se na www.pandanda.com!

2 TomOzzy TomOzzy | 15. června 2009 v 6:09 | Reagovat

Ten první obrázek je jak namalovaný. Těším se na všechna fota!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama